W piątek 22 kwietnia na części budowanej trasy S19 przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych.

Głównym założeniem ćwiczeń było doskonalenie czynności ratowniczych podczas zdarzenia w komunikacji drogowej o charakterze masowym i mnogim z wykorzystaniem jednostek ochrony przeciwpożarowej z KM PSP w Lublinie, OSP działających na terenie gminy Niedrzwica Duża oraz służb kooperujących.

W symulowanym wypadku udział brały 4 pojazdy, w tym autobus przewożący około 30 dzieci wraz z kierowcą i nauczycielkami. Jeden z samochodów uderzył w barierki i zaczął się palić, a kierowca wypadł na drogę. Dwa pozostałe auta, w których jechało łącznie 6 osób zderzyły się z autobusem. Dostęp do wszystkich samochodów był utrudniony i konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych w celu wycięcia osób poszkodowanych – informuje Komenda Miejska PSP w Lublinie. 

W ćwiczenia zaangażowano zastępy z JRG Bełżyce, JRG 2 Lublin z przyczepką medyczną, OSP Niedrzwica Duża, OSP Niedrzwica Kościelna, OSP Strzeszkowice Duże i OSP Krężnica Jara, OSP Radawczyk, OSP Czółna, OSP Marianka oraz Polski Czerwony Krzyż. Państwowe Ratownictwo Medyczne i Policję.

Foto. KM PSP Lublin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl