Dzisiaj rano strażacy z powiatu wysokomazowieckiego zostali zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Czyżew-Sutki.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckim zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego otrzymał o godzinie 4.43.

Z chwilą przybycia pierwszych jednostek pożarem objęty był strych budynku oraz pomieszczenie kotłowni. Ogień przedostawał się do pomieszczeń na parterze przez przepalony w kilku miejscach strop. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do działań, skutecznie opanowując pożar. Spaleniu uległo wyposażenie pomieszczenia kotłowni, więźba dachowa wraz z pokryciem i w około 20% strop drewniany na powierzchni budynku – poinformował w rozmowie z wysokomazowiecki24.pl kapitan Wojciech Sokołowski oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

W momencie wybuchu pożaru w domu przebywało pięć osób – dwie osoby dorosłe i trójka dzieci. Wszyscy opuścili budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków.

W akcji trwającej ponad trzy godziny udział wzięły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wysokiem Mazowieckiem i po jednym zastępie z OSP Czyżew, OSP Dąbrowa Wielka i OSP Rosochate Kościelne.   

Zdarzenie nr 8/2020W dniu dzisiejszym tj. 29.04.2020r o godz. 4:45 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru domu…

Opublikowany przez OSP Dąbrowa Wielka Wtorek, 28 kwietnia 2020

Foto. OSP Dąbrowa Wielka 

o autorze

Redakcja/Łukasz