We wtorek, 26 maja strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim gościli delegację wojsk armii Stanów Zjednoczonych Ameryki z dowódcą 2 Brygady 3 Dywizji Piechoty pułkownikiem Scotem O”Neil na czele.

Spotkanie w szczególności dotyczyło wchodzących w zaawansowaną fazę ćwiczeń wojsk sojuszniczych NATO pod kryptonimem Defender Europe 20 Plus, które w czerwcu realizowane będą na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko – informuje komenda.

Pułkownik O’Neal poinformował o możliwych utrudnieniach na lokalnych drogach w związku z transportami pojazdów wojskowych, które będą kierowane na teren poligonu drawskiego, a także specyfiką przewidzianych do realizacji zagadnień szkoleniowych.

W trakcie spotkania, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim bryg. Paweł Dymecki omówił dotychczasową współpracę oraz przedstawił możliwości realizacji przewidzianych w ramach ćwiczeń wojsk NATO zadań dla Państwowej Straży Pożarnej.

Po zakończeniu narady delegacja wojsk USA zapoznała się z wyposażeniem i możliwościami ratowniczymi KP PSP Drawsko Pomorskie.

Foto. KP PSP Drawsko Pomorskie

o autorze

Redakcja/Łukasz