Jeszcze w tym roku do podkarpackich Ochotniczych Straży Pożarnych trafią samochody ratowniczo – gaśnicze o wartości ponad 24 milionów złotych.

Jak poinformował nasz serwis WFOŚiGW w Rzeszowie w ramach dotacji przyznanych z ‘Ogólnopolskiego programu finansowania służb mundurowych’ i środków własnych samorządy lub jednostki zakupią 35 samochodów ratowniczo – gaśniczych klasy średniej, ciężkiej i lekkiej.

Średnie samochody ratowniczo – gaśnicze trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych w Miejscu Piastowym, Izdebkach, Tyczynie, Godowej Dolnej, Konieczkowej, Orłach, Zarzeczu, Bolestraszycach, Trzcianie, Siedliskach, Jasionowie, Besku, Łysej Górze, Giedlarowej, Czudcu, Kolbuszowej Górnej, Przyszowie Zapuściu, Medyni Głogowskiej, Krzywej, Baszni Dolnej, Jaślanach, Łękach Dolnych i Nienadówce. Całkowity koszt jednego samochodu to 780- 850 tysięcy złotych.

Ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze będą dwa, trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych w Dukli i Woli Baranowskiej. Na ich zakup przeznaczono odpowiednio 1 mln zł i 1 mln 145 tys. zł.

Lekkie samochody ratowniczo – gaśnicze o wartości od 250 to 460 tys. złotych otrzymają Ochotnicze Straże Pożarne w Jamnicy, Dzierdziówce, Skrzyszowie, Woli Ocieckiej, Dębica-Kędzierz, Dąbrówce, Lipnicy Górnej, Wapowcach, Świętoniowej i OSP Osiedla Rzochów w Mielcu.

Wartość wszystkich samochodów to 24 mln 193 tys. zł, z czego 7 mln 320 tys. zł to środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Foto. krosno112.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl