Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym nad malowniczym Jeziorem Licheńskim.

Drugi dzień zmagań strażaków-ochotników o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP rozpoczął się od oficjalnego otwarcia, w którym udział wziął Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemar Pawlak. Następnie pomimo dużego wiatru bez problemu rozegrano cztery konkurencje:

  • Rzuty ratownicze kołem i rzutką ratunkową,
  • Podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej,
  • Wyścig łodzi wiosłowych,
  • Holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem.

Po przeprowadzeniu pięciu konkurencji klasyfikacja generalna mistrzostw przedstawia się następująco, na pierwszym miejscu znajduje się drużyna OSP Licheń Stary (wielkopolskie), na drugim OSP Krzywiń (wielkopolskie), a na trzecim OSP Opoczno (łódzkie).

W rozegranej konkurencji specjalnej WATER FIGHTERS, która była niespodzianką przygotowaną przez Partnera Strategicznego – Aries Power Equipment Sp. z o.o. Generalnego Przedstawiciela Honda Power Equipment i Honda Marine w Polsce, zwyciężyła OSP Dobrzyków (mazowieckie).

Dzisiaj zaplanowano dwie konkurencje: podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej oraz najbardziej widowiskowa ze wszystkich dyscyplin –manewrowanie łodzią motorową – slalom.

Transmisje LIVE znajdziecie na profilu Związku ZOSP RP (kliknij).

Polski Serwis Pożarniczy Remiza.pl objął Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym patronatem medialnym.

o autorze

Redakcja/Łukasz