Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu otrzymają niebawem medale “Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej” nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak podaje serwis lubliniecki.pl, medal trafią do druhów Mateusza Kmiecia, Mariana Malitowskiego, Jana Malitowskiego oraz Walentego Janika.

To dla nas wielki zaszczyt i ukoronowanie dotychczasowych działań strażaków, którzy wielokrotnie akcentowali swoje przywiązanie do wartości patriotycznych – powiedział w rozmowie z serwisem Krzysztof Olczyk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu – Nasi druhowie regularnie biorą udział w uroczystościach związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Podejmują również inicjatywy polegające na pielęgnacji miejsc pamięci narodowej – pomników czy grobów m.in. na terenie Cmentarza Wojskowego w Lublińcu – dodaje.

Medal „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej” nadawany jest osobom fizycznym, osobom prawnym i jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej zasłużonym dla idei pamięci narodowej tj. wykazujących się szczególną troską i pieczą odnośnie upamiętniania i opieki nad miejscami pamięci narodowej.

Foto. OSP Lubliniec 

o autorze

Redakcja/Łukasz