Już 3 maja  Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczynie organizuje festyn strażacki „ANTOŚ KONTRA SMA”. Trwa również internetowa zbiórka!

Skarbonka jest skierowana nie tylko dla Strażaków, sympatyków straży pożarnej, ale do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy chcą się przyłączyć razem z nami strażakami do ratowania życia małego Antosia Dziaczuk chorującego na SMA typu 1.

Zbiórka trwa od września 2021 roku. Sytuacja pandemii na świecie, konflikt na Ukrainie znacznie krzyżują i utrudniają całą akcję, by móc zebrać wysoką kwotę na lek ratujący życie. Liczymy na dobre i ogromne serca strażaków z całej Polski, którzy chętnie przyłączą się do zbiórki.

Kto jak nie strażacy którzy na co dzień bezinteresownie, z narażeniem swojego życia i zdrowia ratują ludzi w potrzebie.

Wszyscy wiemy jak ważny jest czas w ratowaniu życia ludzkiego, liczą się każde sekundy. Nie pozwólmy małemu bezbronnemu dziecku przegrać walkę o życie.

W Polsce działa ok 16 250 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w tym 4 341 włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W Ochotniczych Strażach Pożarnych działa ogółem ok 696 660 osób.

Jakby każdy z nas wpłacił tylko 1 zł na leczenie Antosia jesteśmy w stanie zebrać kwotę prawie 700 tysięcy złotych.

Trzonem pożarnictwa w Polsce są zawodowcy w skład których wchodzi 16 komend wojewódzkich PSP, 335 komend powiatowych (miejskich) PSP, 496 jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP w których służbę pełni około 32 100 osoby, w tym 30 000 funkcjonariuszy i 2100 pracowników cywilnych.

Przyłączając do tego funkcjonariuszy Państwowych Straży Pożarnych przy założeniu wpłaty 1 zł od każdego zebranie 800 tysięcy wydaje się takie proste.

Zachęcamy do udziału w zbiórce Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczynie.

Tekst. OSP w Wołczynie

o autorze

Redakcja