W Olszowej na Opolszczyźnie w godzinach nocnych, na wóz bojowy OSP Zalesie Sląskie, który jechał do usuwania skutków przewróciło się drzewo.

Niestety dwóch strażaków w wyniku tego zdarzenia z obrażeniami zostało zabranych do szpitala – podaje KW PSP w Opolu. Pojazd nadaje się do kasacji.

AKTUALIZACJA: – W chwili dojazdu kolejne drzewo przewróciło się na pojazd bojowy, przygniatając jednego z ratowników, który znajdował się w wozie. Po bardzo krótkim czasie przewróciło się drugie drzewo, na dalszą część kabiny, jak również na zabudowę pojazdu. W wyniku tego zdarzenia dwóch ochotników zostało poszkodowanych – powiedział TVN 24 Piotr Zdziechowski, oficer prasowy straży w Strzelcach Opolskich.

Jeden strażak ma uszkodzony bark, a drugi uraz kręgosłupa. Opuścili już szpital.

W nocy najwięcej pracy mieli strażacy ze Ślaska, Małopolski oraz Opolszczyzny. Przez cały weekend ze skutkami wichur walczyło 16 tysięcy strażaków.

fot. http://strzelceopolskie.naszemiasto.pl/

 

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.