Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach Dolnych w województwie podkarpackim dzięki pomocy mieszkańców, firm i instytucji wzbogacili się o dwa samochody ratowniczo – gaśnicze.

Pierwszy samochód to Iveco Eurofire zabudowane przez firmę Magirus, posiada zbiornik wody o pojemności 2500 litrów. Został zakupiony ze środków własnych jednostki i zastąpił GLBM Renault Master, który został przekazany do OSP w Hrubieszowie. Dzięki zebranym środkom samochód przeszedł modernizację.

Poniżej zdjęcia przed i po modernizacji.

Drugim nowym nabytkiem jednostki jest średni samochód ratowniczo – gaśniczy Volvo z zabudową firmy Bocar. Na wyposażeniu znajduje się m.in. zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów, działko wodno-pianowe, aparaty powietrzne, kamera termowizyjna, sprzęt ratownictwa technicznego, zestaw PSP-R1 itp.

Kosztował 852 tys. złotych, środki na jego zakup pochodziły z budżetu Gminy Pilzno, MSWiA (poprawka do budżetu państwa), Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Foto. jednostki

o autorze

Redakcja/Łukasz