W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo 17 marca odbył się Dzień Otwarty Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Tradycyjnie już w ten wyjątkowy dzień dla przyszłych studentów i osób odwiedzających szkołę swoje stoiska zorganizowały m.in. Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego, Samorząd Studencki SGSP, program Erasmus, DKMS, Koło Naukowe Ratownictwa Chemicznego i Sekcja Ratownictwa Medycznego.

Podczas części oficjalnej w auli gości przywitał Rektor-Komendant SGSP nadbryg. dr hab. inż. Paweł Kępka, prof. SGSP i zaprosił na przygotowane prezentacje o szkole, które dotyczyły zasad rekrutacji na studia, oferty obu wydziałów, życia studenckiego.

W trakcie swojego wystąpienia Rektor-Komendant wspomniał o planach Szkoły. To między innymi dalsze doposażenie poligonu SGSP w Nowym Dworze Mazowieckim i budowa nowego budynku z laboratoriami i aulą. Miałby powstać w miejscu budynku Logistyki na terenie obiektu 02.

Jak zwykle podchorążowie przygotowali tor przeszkód, który stanowi element procesu rekrutacyjnego na studia dla strażaków w służbie kandydackiej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki po najciekawszych laboratoriach szkoły i pokazy przygotowane przez szkolną Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczych.

Pokazy składały się z dwóch epizodów. Pierwszy to pożar mieszkania na piątym piętrze, a drugi wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl