Dzisiaj 8 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto zostało ustanowione w 1909 roku po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. W Polsce obchodzone od 1993 roku.

W Państwowej Straży Pożarnej kobiet jest nieco ponad 1,2 tys. Najwyższe stanowiska zajmowane przez kobietę to dyrektor biura finansów, dyrektor biura prawnego w Komendzie Głównej PSP oraz kanclerz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy KG PSP st. kpt. Krzysztof Batorski, w ubiegłym roku postępowanie kwalifikacyjne do służby w PSP podjęło nieco ponad 7,3 tys. osób, w tym 367 kobiet, z czego do służby przyjęto 705 mężczyzn i 51 kobiet.

W przypadku Ochotniczych Straży Pożarnych głównym źródłem jest sprawozdanie merytoryczne Związku OSP RP za 2016 rok. Według danych zawartych w sprawozdaniu OSP to 696 653 członków, z czego 66 601 to kobiety.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń oraz zrealizowania planów zawodowych!  Redakcja Remiza.pl

Foto. KW PSP Warszawa

o autorze

Redakcja/Łukasz