W tym roku do strażaków z Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej Portu Lotniczego Gdańsk trafi nowy wóz. Firma WISS wygrała z austriackim Rosenbauerem.

W wyznaczonym terminie do lotniska w Gdańsku wpłynęły dwie oferty, zostały złożone przez firmę Wawrzaszek ISS i Rosenbauer International A.G. Za najkorzystniejszą uznano ofertę WISS, która otrzymała 95,82 pkt.

Jak poinformował nasz serwis Komendant LSRG Gdańsk za 2 mln 550 tysięcy złotych Wawrzaszek ISS dostarczy ciężki lotniskowy samochód ratowniczo – gaśniczy o nazwie FELIX F800 4×4. Wyposażony zostanie w zbiornik wody o pojemności 6000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 12% zbiornika wody, agregat proszkowy o pojemności 100 kg proszku z linią szybkiego natarcia o długości 30 metrów, autopompę o wydajności 6000 l/min przy ciśnieniu 10 bar oraz dwa działka: dachowe wodno-pianowe o wydajności 4000 l/min i zderzakowe wodno-pianowo-proszkowe o wydajności 4000 l/min i 8 kg/s.

Będzie to pierwszy FELIX 4×4 sprzedany przez WISS na rynek polski. Obecnie w kraju są trzy samochody z rodziny FELIX, wersję 8×8 użytkuje LSRG Wrocław-Strachowice, a 6×6 LSRG Rzeszów-Jasionka.

Foto. WISS

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl