Samochody, łodzie, sprzęt, bony paliwowe i wsparcie finansowane otrzymali dzisiaj pomorscy strażacy podczas uroczystości na Targu Węglowym w Gdańsku.

Strażacy z jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymali lekkie, średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze, sześć łodzi i sprzęt, od pilarek przez zestawy narzędzi hydraulicznych po 542 odcinki zapory przeciwpowodziowej, które trafiły na wyposażenie kontenera przeciwpowodziowego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Gdańsku.

Nowy samochód trafił między innymi do druhów z OSP Mojusz, otrzymali lekki samochód ratowniczo – gaśniczy Mitsubishi. Zastąpił w jednostce 37-letniego Stara 244.

W trakcie uroczystości dwaj naftowi giganci PKN Orlen i BP przekazali strażakom bony paliwowe, a Grupa Energa symboliczne czeki na łączną kwotę 230 tysięcy złotych. Środki te trafiły w ubiegłym roku do jednostek i pozwoliły na zakup przekazanego dzisiaj pojazdów i sprzętu.

– Pomoc straży pożarnej po zeszłorocznych kataklizmach pogodowych, przede wszystkim po przejściu sierpniowych wichur, była dla nas bezcenna. Nasi monterzy przy usuwaniu skutków nawałnic stanęliby przed znacznie większymi wyzwaniami, gdyby nie strażacy, którzy np. usuwali powalone drzewa na leśnych odcinkach. Na bohaterów z PSP i OSP zawsze można liczyć, dlatego z radością odwdzięczamy się im, zapewniając dostęp do nowego sprzętu, aby wiernie służył w kolejnych działaniach – zaznacza kierownictwo gdańskiego giganta elektroenergetycznego.

Foto. ENERGA

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl