Prawie 70 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z województwa pomorskiego dotarło do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej wczoraj została sformowana Kompania Gaśnicza Centralnego Odwodu Operacyjnego ‘HEWELIUSZ’. W jej skład weszły wydzielone siły i środki komend Państwowej Straży Pożarnej z Gdyni, Gdańska, Sopotu, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Pruszcza Gdańskiego, Lęborka, Rumii, Kartuz, Słupska, Kościerzyny, Chojnic, Ustki i Sztumu.

Kompania dysponuje średnimi i ciężkimi samochodami ratowniczo-gaśniczymi z napędem terenowym, wyposażonymi w pompy, działka, duże zbiorniki przenośne na wodę oraz pełen przekrój armatury wodnej. Strażacy zabrali ze sobą podręczny sprzęt gaśniczy, taki jak tłumice i łopaty, które z pewnością w Biebrzańskim Parku Narodowym będą przydatne. Dodatkowo plutony będące w kompanii Heweliusz wspierają samochody rozpoznawczo-ratownicze z przyczepami wężowymi, na których są dodatkowe zbiorniki, pomy i osprzęt – poinformowała st. kpt. Karina Stankowska p.o. rzecznika prasowego Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Dodatkowo w kompanii znalazł się ciężki samochód kwatermistrzowski, który zabezpiecza strażaków w sprzęt logistyczny.

Kompania Gaśnicza ‘HEWELIUSZ’ wyjechała z Nowego Dworu Gdańskiego dzisiaj w nocy, do miejscowości Goniądz dotarła po godzinie 11.

Foto. Zespół prasowy KG PSP, facebook.com/FrogFootTV/

o autorze

Redakcja/Łukasz