Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu odbyło się otwarcie ofert złożonych w przetargu na nowe samochody ratowniczo – gaśnicze.

Przedmiotem postępowania jest dostawa sześciu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją ograniczania stref skażeń chemicznych na podwoziu z napędem 4×4, silnikiem o mocy minimum 210 kW spełniającym normę EURO 6, skrzynią biegów manualną lub zautomatyzowaną i kabiną brygadową.

Na wyposażeniu każdego samochodu powinien znaleźć się między innymi zbiornik wody o pojemności 2500 lub 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 % pojemności zbiornika wody, autopompa dwuzakresowa o wydajności min. 2500 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linia szybkiego natarcia, agregat prądotwórczy i maszt oświetleniowy. Na pozostały sprzęt należy przewidzieć miejsce i przygotować mocowania.

W wyznaczonym terminie do Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu wypłynęła tylko oferta firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne o wartości 4 mln 467 tys. zł brutto. Natomiast kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia to 4 mln 802 tys. zł brutto.

Jeśli umowa zostanie podpisana samochody pod koniec listopada trafią do Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Jeleniej Górze, Kłodzku, Polkowicach, Oleśnicy, Oławie i Złotoryi.

o autorze

Redakcja/Łukasz