Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliskach wzbogaciła o nowy wóz, pierwszy taki w województwie pomorskim.

Nowy nabytek to ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne na podwoziu Scania P450 serii XT z napędem 4×4, automatyczną skrzynią biegów i sześcioosobową kabiną. Zabudowa klasyczna wykonana w układzie skrytek 2+2+1 z profili zamkniętych ze stali nierdzewnej i aluminium, poszycie zewnętrzne z gładkich blach aluminiowych.

Na wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 7000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 700 litrów, autopompa Godiva o wydajności 5000 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linia szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, wyciągarka i instalacja zraszaczowa.

Scania kosztowała 1 mln 10 tys. złotych brutto, środki pochodziły z budżetu gminy Kaliska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, okolicznych nadleśnictw, budżetu jednostki i od mieszkańców, którzy przekazali pieniądze podczas zorganizowanej zbiórki.

W tej chwili jednostka posiada cztery samochody: GBA 2,5/26 Mercedes, GBARt 1,8/16 Mercedes, GCBA 7/50 Scania i SLKw VW T5.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl