Podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki oraz szef MSWiA, Joachim Brudziński, ten drugi zapowiedział, iż mundurowi mogą liczyć na podwyżki.

„Program modernizacji służb mundurowych, rozpoczęty przez mojego znakomitego poprzednika ministra Błaszczaka, nie mógłby być wdrażany i realizowany, gdyby nie decyzje i skuteczność ówczesnego wicepremiera i ministra finansów premiera Morawieckiego, a dzisiaj już jako premier stojący na czele tego rządu, ten proces modernizacji wszystkich służb jest kontynuowany. Tutaj chciałbym, korzystając z okazji, chciałbym powtórzyć, że do 2020 roku do służb mundurowych trafi ponad 9 mld zł” – powiedział Brudziński.

 

„To przekłada się również na realne podwyżki, odczuwalne w budżetach domowych funkcjonariuszy dodatkowe pieniądze. Od 1 maja do służb mundurowych na podniesienie pensji funkcjonariuszy w najniższych grupach zaszeregowania popłynie 150 mln zł, Z tą podwyżka wcześniejszą oraz z tą, która będzie miała miejsce i następnie 1 stycznia 2019 roku, uśredniając wszystkich funkcjonariuszy, szczególnie mam na myśli policję, będzie o 800 zł więcej w stosunku do tego, niż funkcjonariusze zarabiali przed październikiem 2015 roku”  – dodał.

 

o autorze

Redakcja