Kamaz przerywa produkcję swoich najnowszych ciężarówek. Powodem są wprowadzone sankcje za inwazję Rosji na Ukrainę i wstrzymanie dostaw z Europy i USA.

Jak informuje Auto Świat, najpierw współpracę z Rosjanami przerwał Mercedes, a teraz okazuje się, że producent ciężarówek nie jest w stanie tworzyć najnowszych modeli K4 i K5, ponieważ potrzebuje do tego części z Europy i USA, których nie dostanie. Będą produkowane tylko modele K3 na krajowych częściach.

Według niemieckich mediów Daimler rozważa sprzedanie 15 proc. udziałów, które ma w rosyjskim Kamazie.

Oświadczenie wydał Kamaz Polska.

Z uwagą i smutkiem obserwujemy wydarzenia, które w ostatnich dniach dotknęły naród ukraiński.

W związku ze spływającymi do nas wiadomościami o negatywnej treści pragniemy zaznaczyć, że firma Autobagi Polska (KAMAZ Polska) jest spółką-córką prywatnej, litewskiej firmy UAB Autobagi. Produkcja sprzedawanych przez nas pojazdów odbywa się na terenie Unii Europejskiej, na Litwie oraz w Polsce. W znacznej części wykorzystujemy do niej komponenty europejskie. Nasza firma nie ma żadnych powiązań kapitałowych ze spółką rosyjską.

Pragniemy podkreślić, że firma Autobagi Polska nie popiera prowadzonych działań wojennych oraz nie jest udziałowcem w żadnej rosyjskiej firmie.

Foto.112Polkowice.pl 

 

 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl