Ksiądz Jean-Marc Fournier został okrzyknięty nowym bohaterem Francji. To on wyniósł z płonącej katedry Notre Dame koronę cierniową Jezusa.

Okazało się, że ksiądz był na taką sytuację przeszkolony. Wszedł do katedry wraz ze strażakami, następnie udał się do skarbca z którego wyniósł najcenniejsze dla kościoła katolickiego relikwie, w tym koronę cierniową, którą w drodze na Golgotę miał nosić Jezus Chrystus i Najświętszy Sakrament.

Ks. Fournier jest prawdziwym bohaterem – powiedział jeden z członków służb ratowniczych. – Nie wykazywał żadnego strachu, ruszył po relikwie do środka katedry i upewnił się, że są bezpieczne.

53-letni ksiądz Jean-Marc Fournier na co dzień jest kapelanem strażaków, wcześniej służył w Afganistanie jako kapelan wojskowy. Podczas ataku zginęło z nim 10 żołnierzy, jemu udało się przeżyć.

Cztery lata temu Fournier wszedł do klubu Bataclan, w którym terroryści tzw. Państwa Islamskiego dokonali masakry, zabijając 89 osób. Duchowny zajmował się rannymi i modlił się nad zmarłymi.

Colossus pomógł gasić katedrę

Płonie katedra Notre Dame w Paryżu

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl