Dzierżoniowscy policjanci ustalili kobietę, która tylko jednego dnia wykonała około 500 bezpodstawnych połączeń na numer alarmowy 112. Działając w ten sposób, osoba naprawdę potrzebująca pomocy, miała znacznie utrudnioną możliwość jej wezwania. Na wniosek Policji sprawą nieodpowiedzialnej 31-latki zajmie się teraz sąd.

16 kwietnia na numer alarmowy 112 wielokrotnie były wykonywane połączenia z tego samego numeru telefonu. W większości wypadków były to tak zwane „głuche telefony”, a słychać było jedynie odgłosy rozmów, świadczące o tym, że nikt tak naprawdę nie potrzebuje pomocy.

W związku z tym dzierżoniowscy policjanci namierzyli użytkownika telefonu, z którego były nawiązywane połączenia. Tylko w ciągu jednego dnia było ich około 500! Okazała się nim 31-letnia mieszkanka Dzierżoniowa. Kobieta znana była już wcześniej policji z bezpodstawnego zgłaszania interwencji, czy wzywania pogotowia.

To było podstawą, aby skierować wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie. Za blokowanie telefonicznego numeru alarmowego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1,5 tys. złotych.

Pamiętajmy, że numery alarmowe dedykowane są osobom potrzebującym pilnej interwencji, szczególnie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Bezmyślne blokowanie bez potrzeby numerów alarmowych uniemożliwia innym WEZWANIE POMOCY!

KPP w Dzierżoniowie

o autorze

Redakcja