Do komend Państwowej Straży Pożarnej trafiają kolejne średnie samochody ratowniczo – gaśnicze ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego.

Jest to trzecia część postępowania przetargowego na dostawę w sumie 68 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego, które wygrała firma Moto-Truck.

Każdy samochód jest zabudowany na podwoziu MAN TGM 13.290 BL z napędem 4×4. Na wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 2930 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 340 litrów, system piany sprężonej ze zbiornikiem 100 l i autopompa o wydajności prawie 3000 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar. Pojazdy dostarczane są z pełnym wyposażeniem zgodnym z wytycznymi standaryzacji pojazdów w jednostkach PSP, powiększonym o rozbudowany zestaw narzędzi do ratownictwa drogowego.

Do końca marca samochody trafią do komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie, Warszawie (2 szt.), Grodzisku Mazowieckim, Wołominie, Legionowie, Sokółce, Gliwicach i Olsztynie. Wartość jednego wozu to 1 mln 75 tysięcy złotych.

Nowy wóz JRG 2 Gliwice Łabędy

Ostatnią część przetargu kielecka firma zrealizuje w przyszłym roku. Wozy trafią do KP PSP Dąbrowa Tarnowska, KP PSP Proszowice, KP PSP Białobrzegi, Ośrodek Szkolenia KW PSP Warszawa w Pionkach, KP PSP Żuromin, KP PSP Mińsk Mazowiecki, KP PSP Mława i KM PSP Częstochowa.

o autorze

Redakcja/Łukasz