Opolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej rozstrzygnęła przetarg na dostawę samochodów dla podległych komend.

I tak. Firma Bocar dostarczy dwa średnie samochody ratowniczo – gaśnicze z napędem 4×2, które będą wyposażone m.in. w zbiornik wody 2500 – 3000 l, zbiornik środka pianotwórczego i autopompę o wydajności min. 2400 l/min. Wartość jednego samochodu to prawie 950 tysięcy złotych.

Firma Moto-Truck zrealizuje części polegające na ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych. pierwszy z nich będzie posiadał napęd 4×4, kabinę brygadową, zbiornik wody 5000 l, zbiornik środka pianotwórczego i autopompę o wydajności min. 3600 l/min. Drugi wóz zostanie zabudowany na podwoziu z napędem 6×6 i będzie wyposażony w kabinę trzyosobową, zbiornik wody o pojemności 8000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 3000 litrów i autopompę o wydajności min. 6000 litrów na minutę. Wartość samochodów to odmiennio 1 mln 150 tys. zł i 1 mln 318 tys. zł.

Ostatni samochód, również ciężki, za nieco ponad 1,2 mln zł dostarczy firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Zostanie wyposażony w zbiornik wody o pojemności 9000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego i autopompę o wydajności 6000 l/min.

Część dotycząca lekkiego samochodu ratownictwa wodnego została unieważniona z powodu braku ofert.

W dokumentacji nie znalazła się informacja do jakich komend trafią samochody.

Foto. Karol Okupski

 

 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl