Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła dzisiaj pierwszy duży przetarg na dostawę dronów.

Przedmiotem postępowania jest dostawa bezzałogowych platform latających przeznaczonych do wykorzystania w trakcie akcji ratowniczo – gaśniczych wraz z oprzyrządowaniem, które będą uzupełnieniem funkcjonalności samochodów dowodzenia i łączności wykorzystywanych w PSP, posiadających możliwość bezprzewodowej transmisji bieżącego obrazu wysokiej rozdzielczości w relacjach miejsca prowadzenia działań ratowniczych – sztab akcji – stanowiska kierowania PSP.

Postępowanie zostało podzielone na dwie części:

Cześć I – dostawa 15 bezzałogowych platform latających czterowirnikowych wraz z kamerą zamontowaną na trzyosiowym gimbalu o rozdzielczości min. 20 megapikseli i sensorem min. CMOS 1 ‘’, która będzie nagrywała w rozdzielczości 4K. Jedna bateria ma gwarantować czas lotu nie krótszy niż 20 minut.

Wymagane są dwie aparatury sterowania – jedna do pilotowania platformy, druga do obsługi kamery.

Całość przechowywana w skrzyni transportowej o standardzie ochrony IP67.

Część II –  dostawa 11 bezzałogowych platform latających czterowirnikowych. W tej części Komenda Główna PSP wymaga żeby platforma posiadała możliwość montażu i obsługi dwóch kamer jednocześnie tj. kamery z 30-krotnym zoomem, matrycą CMOS 1/2.8 i kamery posiadającej dwa sensory: optyczny 4K i termowizyjny.

Tak jak w części pierwszej wraz z platformą należy dostarczyć dwie aparatury sterowania i skrzynię transportową.

Całe zamówienie o wartości około 2 milionów złotych powinno zostać zrealizowane do 14 grudnia 2018 r. Odbiory odbędą się w Biurze Logistyki KG PSP w Warszawie.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będzie cena – 60%, gwarancja – 25% i sensory – 15%.

Foto. JRG 15 Warszawa

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl