Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Staśkiewicz został odwołany ze stanowiska i odszedł na emeryturę.

Uroczyste pożegnanie komendanta odbyło się dzisiaj na placu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. W uroczystości udział wzięli m.in. wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny i zaproszeni goście.

Nadbryg. Jacek Staśkiewicz w 1992 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej, a w 2007 i 2011 roku studia podyplomowe w SGSP i Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W latach 1992-1994 pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Szczecinie, był dowódcą kompanii i kierował działaniami ratowniczymi, następnie trafił do Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, gdzie został Naczelnikiem Wydziału Planowania Operacyjnego. Od 1999 do 2002 roku Komendant Powiatowy PSP w Policach, a od 2002 do 2016 rok Komendant Miejski PSP w Szczecinie.

Na stanowisko Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został powołany w styczniu 2016 roku. W maju 2019 roku awansowany na stopień nadbrygadiera.

Foto. UW Szczecin 

o autorze

Redakcja/Łukasz