Piątek, 3 sierpnia jest ostatnim dniem działań modułu GFFFV POLAND na terenie Szwecji.

Działania prowadzone są obecnie już tylko w jednej strefie trzeciej pomiędzy miejscowościami Karbole i Ljusdal. Nasze prace skupiają się przede wszystkim na gaszeniu frontu pożaru przy wsparciu śmigłowców, synchronizacji zrzutów wody prowadzonych przy użyciu urządzeń GPS oraz dozorowaniu pola pracy i gaszeniu miejsc znajdujących się pod powierzchnią ziemi, w których spala się torf. Cały czas w pracach udział bierze ponad 80 strażaków i ponad 20 pojazdów – poinformowało w komunikacie Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności.

Strażacy, którzy nie są zaangażowani w działania prowadzą przegląd sprzętu i pojazdów.

Jutro około godziny 7 rano moduł GFFFV POLAND opuści Bazę Operacji w Sveg i wyruszy w drogę powrotną do portu w Trelleborgu liczącą około tysiąc kilometrów. Noc z soboty na niedzielę prawdopodobnie strażacy spędzą na terenie jednostki wojskowej położonej na trasie przejazdu.

Terytorium Szwecji opuszczą w niedzielę po godzinie 22, a w kraju spodziewani są w poniedziałek o godzinie 5.10.

Już wiadomo, że w porcie w Świnoujściu odbędzie się oficjalne powitanie z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, Szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego i Komendanta Głównego Leszka Suskiego.

Foto. GFFFV Poland

 

o autorze

Redakcja/Łukasz