Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie odebrała 14 maja kontener paliwowy zakupiony w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”.

Kontener został wyprodukowany przez firmę Celtech. Wyposażony jest między innymi w zbiornik o pojemności 6000 litrów oleju napędowego, pompę dystrybutora, sprzęt do oznakowania miejsca akcji, przenośny maszt oświetleniowy, pojemniki z sorbentem, kanistry itp. Posiada również wydzielone miejsce dla obsługi.

Wraz z kontenerem dostarczony został mobilny kontener o pojemności 300 litrów ON z dystrybutorem, może on być transportowany w kontenerze i na dostarczonej przez wykonawcę przyczepce.

Kontener trafił do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, będzie używany do zabezpieczenia pojazdów w paliwo w czasie długotrwałych akcji i ćwiczeń zarówno wojewódzkich, jak i na terenie całego kraju.

Kosztował 676 500 złotych brutto. Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”.

Obecnie Państwowa Straż Pożarna posiada cztery kontenery paliwowe. Pozostałe trzy znajdują się w komendach PSP w Płocku, Gliwicach (Knurów) i Golubiu-Dobrzyniu.

Foto. KW PSP Szczecin

o autorze

Redakcja/Łukasz