Dwie osoby zginęły w pożarze nieużywanych wagonów kolejowych przy ulicy Kolejowej w Krakowie.

Krakowska straż pożarna zgłoszenie o pożarze otrzymała dzisiaj w nocy o godzinie 00.55. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy oraz Oficera Operacyjnego SKKM.

Jak informuje Komenda Miejska PSP po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar dwóch wagonów kolejowych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Po przeprowadzeniu rozpoznania uzyskano informacje od obecnych na miejscu pracowników PKP Energetyka, że z wagonu kolejowego wyszły trzy osoby i są poparzone.

Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy rannym do czasu przyjazdu ZRM i podaniu dwóch prądów wody na palące się wagony. W trakcie prowadzonych działań uzyskano informację od osób poszkodowanych, że w płonących wagonach mogą znajdować się jeszcze dwie osoby oraz turystyczne butle gazowe.

Po ugaszeniu pożaru, wprowadzono rotę z JRG 2 wyposażoną w kamerę termowizyjną z trzecią linią gaśniczą do środka osobowego wagonu kolejowego celem przeszukania i dogaszenia. W trakcie przeszukania odnaleziono zwęglone zwłoki dwóch osób, których tożsamości nie ustalono. W wagonie odnaleziono również trzy turystyczne butle gazowe, które schłodzono do temperatury otoczenia.

W działaniach udział brało osiem zastępów straży pożarnej.

Foto. KM PSP Kraków

o autorze

Redakcja/Łukasz