Czujka tlenku węgla uratowała życie mieszkańcom budynku przy ulicy Bolewskiego w Krotoszynie.

W niedzielne popołudnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie zostali zadysponowani do zalanej piwnicy w jednym z budynków przy ulicy Młyńskiej. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu zgłoszenie się potwierdziło.

Podczas prowadzenia dalszych działań jedna z lokatorek budynku wielorodzinnego przy ulicy Bolewskiego poinformowała druhów pracujących przy pompowaniu wody że, w jej budynku załączyła się czujka tlenku węgla.

Ratownicy niezwłocznie zareagowali na informacje. Kierujący Działaniem Ratowniczym zawiadomił SK KP PSP Krotoszyn o zaistniałej sytuacji. Do działań zadysponowano dodatkowo zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Strażacy w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych weszli do budynku i przystąpili do ewakuacji osób znajdujących się w mieszkaniach. Przy pomocy czujnika wielogazowego zbadali stężenie gazów w budynku, a następnie przewietrzyli pomieszczenia.

Trzy ewakuowane osoby skarżyły się m.in. na ból głowy i duszności w klatce piersiowej. Strażacy udzielili im Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Do szpitala trafiły dwie kobiety.

o autorze

Redakcja/Łukasz