Komenda Powiatowa PSP w Kutnie została czasowo zamknięta po tym, jak strażacy JRG mieli podczas zdarzenia kontakt z osobą, która może być zakażona koronawirusem.

W piątek po godzinie 22 strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kutnie zostali zadysponowani do otwarcia mieszkania w jednym z budynków na terenie miasta. W środku znajdowała się nieprzytomna starsza kobieta. Strażacy dostali się do środka i udzielili jej pomocy, następnie została przetransportowana do szpitala.

Dzisiaj do kutnowskiej komendy PSP wpłynęła informacja, że po przeprowadzeniu pierwszego testu u kobiety stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Strażacy, którzy brali udział w piątkowych działaniach i mieli styczność z tą osobą, zostali odizolowani na terenie PSP w osobnym budynku. Jest to sześć osób i nie mają kontaktu z innymi. Wszyscy oczekujemy na dokładne i oficjalne wyniki badań na koronawirusa u tamtej osoby – powiedział Panoramie Kutna st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

Rejon operacyjny zabezpieczają jednostki OSP i ościenne komendy PSP.

Na miejsce skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Łodzi. Strażacy prowadzą dezynfekcję całego budynku i sprzętu.

Foto. Panorama Kutna 

o autorze

Redakcja/Łukasz