W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się otwarcie ofert złożonych w przetargu na dostawę mobilnych laboratoriów.

Przedmiotem postępowania jest dostawa dwóch samochodów pojazdów do wykorzystania jako mobilne laboratoria do badania skażeń o charakterze CBRN. Zamówienie zostało podzielone na dwie części.

Pierwsza część polega na dostawie samochodu dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego ‘KRAKÓW-6’ na podwoziu z silnikiem o mocy min. 350 – 550 KM, napędem 6×2 z ostatnią osią skrętną, skrzynią biegów automatyczną lub zautomatyzowaną i kabiną dwuosobową.

Zabudowa kontenerowa podzielona na dwa przedziały: roboczy dla grupy analitycznej, rozpoznania i koordynacji działań CBRN z miejscem do przewożenia czterech osób i sprzętowy z wydzielonym miejscem na system zdalnej detekcji Rapid Plus, z tyłu umieszczona winda załadowcza.

Druga część zakłada dostawę samochodu dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego ‚Katowice-Piotrowice’. Wymagane jest podwozie z silnikiem o mocy min. 450 KM, napędem 4×2, automatyczną skrzynią biegów i kabiną dwuosobową.

Zabudowa powinna posiadać przedział analityczny stanowiący samodzielne stanowisko pracy dla grupy analitycznej, rozpoznania działań asymetrycznych z miejscem do przewożenia pięciu osób, częścią socjalną, stanowiskiem operatora systemu Rapid Plus, miejscem biurowym i częścią sztabową. Przedział sprzętowy wyposażony w regały sprzętowe i stanowisko pracy dla dwóch operatorów.

Oba samochody należy wyposażyć w sprzęt, który został szczegółowo opisany w specyfikacjach.

Otwarcie ofert

Do Komendy Wojewódzkiej PSP wpłynęły dwie oferty złożone przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne, która zrealizowanie części pierwszej wyceniła na 4 516 560 zł, a drugiej na 4 282 860 zł brutto.

Budżet zamawiającego to łącznie osiem milionów złotych, po cztery miliony na każdą część.

Zamówienie powinno zostać zrealizowane do grudnia br.

Zakup jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.  

Foto. Moto Truck 

o autorze

Redakcja/Łukasz