Jeszcze w tym roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie otrzymają nową ładowarkę teleskopową. Będzie to pierwszy taki pojazd w polskiej straży pożarnej.

Dzisiaj Urząd Miasta i Gminy w Gąbinie rozstrzygnął postępowanie przetargowe na realizację zadania pod nazwą ‘Zakup ratowniczo – gaśniczej ładowarki teleskopowej oraz motopompy strażackiej dla OSP w Gąbinie’.

Przedmiotem postępowania była dostawa ładowarki teleskopowej z silnikiem o mocy min. 100 KM, napędem na cztery koła, masie całkowitej nie przekraczającej 11 500 kg, maksymalnym udźwigu na widłach nie mniej niż 4000 kilogramów i maksymalnej wysokości podnoszenia z podporami nie mniej niż 16 metrów. Wysięgnik powinien składać się z jednego elementu stałego i trzech elementów teleskopowych. Oświetlenie w technologii LED, na dachu kabiny jedna lampa niebieska.

Komisja przetargowa za najkorzystniejszą uznała ofertę firmy Asco Equipment o wartości 473 550 złotych brutto. Firma ma swojej ofercie ładowarki teleskopowe firmy Bobcat. Zakup dofinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Posiadając ładowarkę na testach wielokrotnie przekonaliśmy się o jej wspaniałym działaniu – napisali druhowie z Gąbina na swojej stronie. W 2015 roku jednostka testowała ładowarkę Bobcat T40180, która posiada świadectwo CNBOP.

Foto. st. kpt. Karol Kierzkowski/ KW PSP w Warszawie

o autorze

Redakcja/Łukasz