Aż jedenaście ofert wpłynęło do Komendy Miejskiej PSP w Łodzi w przetargu na wykonanie pierwszego etapu budowy nowej strażnicy dla JRG 4.

Jak już pisaliśmy na początku maja, nowa strażnica zostanie wybudowana we wschodniej części miasta, na Widzewie, przy ulicy Stanisława Przybyszewskiego.

Będzie to budynek o powierzchni użytkowej blisko trzech tysięcy metrów kwadratowych. Na parterze znajdzie się między innymi hala garażowa z czternastoma stanowiskami, myjnia, magazyny, pomieszczenia techniczne, punkt alarmowy, szatnia brudna, pralnia, suszarnia i serwerownia. Na pierwszym piętrze zlokalizowane będą pomieszczenia dla dowództwa JRG, sekretariat, pokoje do wypoczynku, świetlica, ześlizgi i pomieszczenie do ćwiczeń fizycznych, natomiast na drugim piętrze sala szkoleniowa z zapleczem i dwa dodatkowe pokoje.

Do realizacji pierwszego etapu inwestycji, czyli budowa budynku w stanie surowym ze stolarką okienną i drzwiową zgłosiło się jedenaście firm. Złożyły one oferty od 5,9 mln do 8,2 mln zł brutto. Wszystkie zadeklarowały wykonanie wszystkich prac do końca listopada br.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi na sfinansowanie pierwszego etapu zamierza przeznaczyć 6,5 mln złotych brutto.

Komisja przetargowa najkorzystniejszą ofertę wybierze w najbliższych tygodniach. 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz