Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi ogłosiła przetarg na dostawę samochodu ratownictwa technicznego.

Przedmiotem postępowania jest dostawa średniego samochodu ratownictwa technicznego. Wymagane jest podwozie z napędem 4×4, silnikiem z zapłonem samoczynnym z turbodoładowaniem o mocy min. 210 kW, automatyczną skrzynią biegów z hydrokinetycznym zmiennikiem momentu obrotowego i kabiną 3-osobową. Zabudowa musi być wykonana z materiałów odpornych na korozję.

Z tyłu pojazdu należy zamontować żuraw hydrauliczny o udźwigu min. 1000 kilogramów przy wysięgu maksymalnym wynoszącym min. 12 metrów, musi być wyposażony m.in. we wciągarkę linową o udźwigu min. 1500 kg, Trawers do podnoszenia samochodów, zawiesia, szekle i podkłady pod podpory. Natomiast z przodu lub z tyłu wozu musi zostać umieszczona wciągarka o napędzie hydraulicznym i sile uciągu min. 120 kN.

Wraz z samochodem należy dostarczyć m.in. generator prądu, maszt oświetleniowy, ręczną przecinarkę do szyb z grotem, osłonę zabezpieczającą ratowaną osobę, zestaw narzędzi nieiskrzących, zestaw poduszek pneumatycznych, pilarki, sprzęt pomiarowy i sprzęt burzący. Z kolei sprzęt taki jak: zestaw narzędzi hydraulicznych, zestaw ratownictwa medycznego, podkłady do stabilizacji, narzędzia ślusarskie itp. zostanie dostarczony przez zamawiającego/użytkownika, wykonawca ma jedynie zapewnić miejsce w zabudowie.

Jeśli postępowanie zostanie pozytywnie zakończone nowy samochód ratownictwa technicznego jeszcze w tym roku trafi do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli.

o autorze

Redakcja/Łukasz