W środę 1 września w województwie łódzkim rozpocznie się przełączanie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi.

Według przyjętego harmonogramu przełączanie numeru 998 obejmie najpierw Komendę Miejską PSP w Łodzi; 2 września komendy w Kutnie, Łęczycy, Pajęcznie i Pabianicach; 3 września komendy w Zgierzu, Sieradzu, Łasku Poddębicach; 6 września komendy w Wieluniu, Zduńskiej Woli, Piotrkowie Trybunalskim i Koluszkach; 7 września komendy w Bełchatowie, Opocznie, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim; 8 września komendy w Skierniewicach, Brzezinach, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej i Wieruszowie.

Numer alarmowy 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Oznacza to, że dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatora numeru alarmowego w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb, jeżeli zajdzie taka potrzeba – informuje Łódzka Komenda Wojewódzka PSP.

o autorze

Redakcja/Łukasz