Komenda Miejska PSP w Lublinie chce w najbliższych latach utworzyć na terenie miasta piątą jednostkę ratowniczo – gaśniczą.

Jak informuje Dziennik Wschodni, nowa jednostka chroniłaby zachodnią część Lublina, na przykład dzielnice Czuby, Węglin-Południe i Konstantynów. Obecnie do zdarzeń w tej części miasta wyjeżdża  Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1 z centrum miasta.

W sierpniu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej odnotowała aż 1200 zdarzeń. To rekord. – W ostatnich 10 latach nie było takiego miesiąca, żeby przekroczyć 900 zdarzeń. Ich liczba wzrasta też przez ekstremalne warunki pogodowe – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik lubelskiej komendy.

Komenda Miejska PSP już w ubiegłym roku zwróciła się do miasta o znalezienie działki, która mogłaby zostać przekazana strażakom nieodpłatnie. Miejscu urzędnicy starali się o pozyskanie działki przy al. Kraśnickiej, która była w dyspozycji komornika.

 – Myśmy rozpoczęli rozmowę z komornikiem, bo był w posiadaniu takiej działki, która odpowiadała straży, niestety komornik wycofał się w zakresie zamiany tych gruntów – powiedział Arkadiusz Nahuluk, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Komenda Miejska PSP w Lublinie w strukturach posiada cztery jednostki w mieście oraz jednostki w Bełżycach i Bychawie.

Foto. Jacek Krupa

 

o autorze

Redakcja/Łukasz