Ponad pięć milionów złotych otrzymała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa to ponad 730 milionów złotych, z czego część to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Pomoc w ramach Tarczy jest podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich to: 120 mln zł dla małopolskich szpitali i jednostek zdrowia na sprzęt i wyposażenie niezbędne do skutecznej walki z pandemią, 230,5 mln zł dla przedsiębiorców na utrzymanie zatrudnienia w firmach borykających się z trudnościami finansowymi i wsparcie rynku pracy, 111 mln zł na płynnościowe pożyczki dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii ponieśli straty finansowe. Drugi etap to pakiet społeczny i edukacyjny, a trzeci to pakiet rozwoju.

W ramach pierwszego etapu Tarczy powstał Pakiet Medyczny o łączonej wartości około 120 milionów złotych. Środki otrzymało 46 partnerów, wśród nich są szpitale, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe i Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie.

Małopolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej otrzymała 5 mln 50 tysięcy złotych.

Do tej pory w ramach zapytań ofertowych strażakom udało się wybrać najkorzystniejsze oferty na dostawę 600 opryskiwaczy spalinowych za 1 070 100 zł i ponad 50 przyczep wyposażonych w namioty stelażowe, agregaty prądotwórcze, nagrzewnice olejowe, stoliki polowe, krzesła, łóżka polowe i śpiwory za 3 443 385 zł.

W trakcie wyboru ofert są postępowania na dostawę 2400 półmasek ochronnych FFP2, 30 000 par rękawiczek nitrylowych, 2 400 gogli ochronnych, 3000 kg środka wirusobójczego i 2400 kombinezonów ochronnych.

Foto. JRG Dąbrowa Tarnowska 

o autorze

Redakcja/Łukasz