Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie w imieniu swoim i innych komend ogłosiła przetarg na dostawę samochodów do przewozu ratowników.

Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostawa 20 samochodów typu mikrobus dostosowanych do przewozu 9 osób (wraz z kierowcą). Wymagane są samochody wyprodukowane w 2020 roku z silnikiem o mocy min. 110 kW, skrzynią biegów manualną lub automatyczną, układem foteli 3+3+3, boczne drzwi przesuwane po obu stronach. Wyposażone: komputer pokładowy, centralny zamek, immobiliser, czujniki parkowania, radiotelefon przewoźny. Oświetlenie: belka niskoprofilowa, lampy kierunkowe z przodu oraz lampy 360 stopni z tyłu.

Przedmiotem drugiej części jest dostawa dwóch samochodów typu mikrobus dostosowanych do przewozu 9 osób. Muszą posiadać silniki o mocy min. 140 kW, układ foteli 3+3+3, dla drugiego i trzeciego rzędu należy dostarczyć zestaw wymiennych foteli i stolik dla opcji w układzie siedzeń 3+2+2, dodatkowo drugi rząd musi posiadać obrotowe fotele. Oświetlenie: magnetyczna lampa 360 stopni, lampy kierunkowe z przodu i z tyłu za szybą klapy bagażnika.

Całe zamówienie powinno zostać zrealizowane do 11 czerwca 2021 roku.

Odbiorcy

Samochody trafią do Komend Wojewódzkich PSP w Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Rzeszowie, Katowicach i Olsztynie.

Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Kamiennej Górze, Oświęcimiu, Warszawie (2 szt.), Kędzierzynie-Koźlu, Białymstoku, Sztumie, Włoszczowie, Poznaniu, Sławnie i Świdwinie oraz do szkół: Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.  

o autorze

Redakcja/Łukasz