Strażacy Państwowej Straży Pożarnej, którzy wzięli udział w misji ‚BIAŁORUŚ 2020’ jeszcze dzisiaj powrócą do swoich macierzystych jednostek.

W czwartek 4 czerwca z placu na terenie Służby Ochrony Państwa w Warszawie wyjechał konwój składający się z blisko 50 pojazdów z Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej.  

Celem było dostarczenie na Białoruś, w tym do Mińska i Grodna maseczek, płynu dezynfekcyjnego, kombinezonów, fartuchów, przyłbic, respiratorów i leków. Część sprzętu ochronnego i leków trafi do Polaków zamieszkujących Grodzieńszczyznę. Misję zorganizowano w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności UE.

Na Białoruś wyjechały wydzielone siły i środki Państwowej Straży Pożarnej z Komendy Głównej PSP, Warszawy, Wałcza, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostródy, Elbląga, Ostrołęki, Nidzicy, Olsztyna, Płocka, Nowego Sącza, Ełku, Krosna, Krakowa, Siedlec, Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy i Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

Był to największy konwój humanitarny w historii Polski.

Służby wiozą pomoc dla Białorusi [FOTO]

o autorze

Redakcja/Łukasz