Dzięki współpracy policjantów z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach i Wydziału Kryminalnego Raciborskiej Komendy udało się zatrzymać podpalaczy stogów słomy.

Na terenie gminy Krzanowice strażacy gasili stogi słomy od stycznia. Do ostatniego doszło 15 maja, policjanci z Krzyżanowickiego Komisariatu wykazali się dociekliwością i uporem co doprowadziło ich do ustalenia kilku ważnych informacji dotyczących sprawców tego podpalenia. Informacje te po kilku godzinach zweryfikowane zostały przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Raciborskiej komendy, którzy potwierdzili wcześniejsze podejrzenia mundurowych z Krzyżanowic.

Jak podaje serwis naszraciborz.pl, policjanci zatrzymali 17-latka, który usłyszał już zarzuty i przyznał się do pięciu podpaleń oraz dwie osoby nieletnie, odpowiedzą one przed sądem dla nieletnich. Cała trójka działała w młodzieżowej drużynie pożarniczej jednej w okolicznych jednostek OSP.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że sprawcy usłyszą kolejne zarzuty – informuje Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.

Foto. policja 

o autorze

Redakcja/Łukasz