Film ‘Backdraft’ czyli ‘Ognisty podmuch’ doczeka się sequela – kilka dni temu taka informacja obiegła media branżowe na całym świecie. Za realizację filmu będzie odpowiedzialna wytwórnia Universal Pictures.  

‘Ognisty podmuch’ to dramat i thriller, który swoją premierę miał w maju 1991 roku. Opowiada historię dwóch braci – Stephena i Briana McCaffrey. W głównych rolach wystąpiła prawdziwa aktorska śmietanka – Kurt Russell, William Baldwin, Robert De Niro, Donald Sutherland i J.T. Walsh. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer.

Na całym świecie ‘Ognisty podmuch’ zarobił 152 mln dolarów i otrzymał trzy nominacje do Oscara w kategorii najlepsze efekty specjalne, najlepszy dźwięk i najlepszy montaż dźwięku.

Według amerykańskiego serwisu Movie Hole fabuła ‘Backdraft 2’ (roboczy tytuł) ma skupić się na synu Stephena McCaffrey (Kurt Russell). Chłopak pracuje w FBI i obwinia swojego wuja za śmierć ojca. Wkrótce w mieście zorganizowana grupa wznieca pożary aby odwrócić uwagę od przemytu głowicy jądrowej i panowie będą musieli ze sobą współpracować.

Reżyserem filmu został 44-letni Hiszpan Gonzalo López-Gallego, reżyser filmu Apollo 18 (2011).

Produkcja rozpocznie się w przyszłym miesiącu w Toronto i na terenie Rumunii. Data premiery nie jest znana.

Wytwórnia Universal Pictures ma na swoim koncie takie hity jak Szczęki, E.T, Park Jurajski, Apollo 13, Van Helsing, Bękart wojny i Mumia.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl