Ochotnicza Straż Pożarna w Mosinie w województwie wielkopolskim od kilku tygodni dysponuje nowym ciężkim samochodem ratowniczo – gaśniczym.

Samochód został zabudowany przez firmę Wawrzaszek ISS na podwoziu Scania P410 4×4. Posiada on zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów, autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę, działko zderzakowe wodno-pianowe sterowane z kabiny (może być montowane na dachu) o wydajności do 1600 l/min, linię szybkiego natarcia umieszczoną nad autopompą, maszt oświetleniowy, wyciągarkę i instalację zraszaczową.

Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję. Jej wnętrze i dach to indywidualny projekt nad którym druhowie i pracownicy WISS spędzili wiele dni.

Wóz jest wyposażony między innymi w sprzęt hydrauliczny, podpory do stabilizacji pojazdów, pasy, osłony na krawędzie, poduszki wysokociśnieniowe wraz z osprzętem, agregat 3-fazowy, pilarki, zestaw drewna, pompa szlamowa, armatura wodno-pianowa, wentylator oddymiający, lance gaśnicze, pakiety wężowe, sprzęt burzący, szafka narzędziowa, akumulatorowe maszty oświetleniowe, sprzęt ratownictwa medycznego, aparaty powietrzne i cała masa innego sprzętu.

Wartość samochodu to około 1,2 mln zł brutto.

Foto. OSP Mosina

 

 

 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl