Dzisiaj w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się otwarcie nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystości wziął udział Premier Mateusz Morawiecki.

W uroczystości wzięli udział między innymi: Premier Mateusz Morawiecki, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek, parlamentarzyści, samorządowcy, strażacy PSP i OSP z powiatu dąbrowskiego.

Skłaniam przed Wami głowę w podziękowaniu za to, że dbacie o bezpieczeństwo Polaków, którzy z wdzięcznością myślą o Waszej służbie i pracy. Z budżetu państwa przeznaczono 17 mln zł, aby ta strażnica, o wartości 19 mln zł, tu powstała… Takie strażnice jak ta są potrzebne, aby nasi strażacy mogli bezpiecznie służyć Polakom. Oni są też wizytówką Polski za granicą. Dziękuję strażakom, którzy pomagali w gaszeniu pożarów w Grecji czy Turcji – powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

Nowa siedziba strażaków powstała w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się stara strażnica. Budowa realizowana była od 2018 roku.

Foto. KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, KW PSP Kraków

o autorze

Redakcja/Łukasz