Dwa nowe samochody ratowniczo – gaśnicze trafiły do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie łomżyńskim. Uroczyste przekazania odbyły się w sobotę, 17 lutego.

Pierwszy wóz to średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA 3/16 na podwoziu Volvo, trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Drozdowie w gminie Piątnica. Kosztował ponad 750 tysięcy złotych z czego 347 tysięcy to dotacja z MSWiA, 405 tysięcy pochodziło z budżetu gminy, a 4600 zł strażacy wygospodarowali sami.

Drugi samochód to również GBA 3/16 ale zabudowany na podwoziu Iveco Eurocargo. Będzie wykorzystywany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bronowie w gminie Wizna. Został zakupiony ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego – 300 tys. złotych i gminy Wizna – 411 tys. złotych.

W uroczystościach wzięli udział m.in. Jarosław Zieliński – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, bryg. Jarosław Wendt – Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, kierownictwo Komendy Miejskiej PSP w Łomży, Andrzej Koc – prezes Zarządu Odziału Wojewódzkiego ZOSP RP, przedstawiciele gmin, powiatu i strażacy.

Foto. Asp. Hanna Cieślewska/KM PSP Łomża

o autorze

Redakcja/Łukasz