Firma Szczęśniak zrealizowała zamówienie Państwowej Straży Pożarnej na dostawę lekkich samochodów dowodzenia i łączności.

Pod zabudowę wykorzystano dwuosiowe podwozie Iveco Daily 70C18 z napędem 4×2, silnikiem o pojemności 2998 dm3 i mocy 132 kW, automatyczną 8 stopniową skrzynią biegów i kabiną trzyosobową.

Zabudowa wykonana jest z materiałów odpornych na korozję, wyposażona jest między innymi w stanowiska operatorskie, konsolę dotykową, cztery radiotelefony przenośne, dziesięć radiotelefonów nasobnych, szafę Rack z wyposażeniem, terminal AVL, laptopy, telewizor, stację pogodową i cztery pneumatyczne maszty, które są sprawiane beznarzędziowo.    

Samochody trafiły do Komend Powiatowych/Miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, Białej Podlaskiej, Sieradzu, Łańcucie, Bielsku-Białej i we Wrocławiu.

Wartość zamówienia to 9 328 320 zł, co daje 1 554 720 zł za jeden samochód. Zakup zrealizowano w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’ współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Foto. Szczęśniak i KW PSP Toruń (1)

o autorze

Redakcja/Łukasz