Jeszcze w tym roku strażacy Wojskowej Straży Pożarnej otrzymają pierwsze komplety ubrań specjalnych w kolorze żółtym.

W tej chwili Stołeczny Zarząd Infrastruktury i Rejonowe Zarządy Infrastruktury w Krakowie, Olsztynie i Zielonej Górze prowadzą lub zakończyły już postępowania przetargowe na dostawę ubrań specjalnych, odpowiednio 29, 26, 99 i 45 kompletów.

Każdy komplet tak jak w Państwowej Straży Pożarnej składa się z kurtki i spodni spełniających wymagania normy PN- EN 469 oraz kurtki lekkiej spełniającej wymagania normy PN-EN 15614 w kolorze żółtym w odcieniu naturalnego aramidu. Ubranie musi zachować właściwości przez minimum 30 cykli prania.

Zrezygnowano z oznakowania stosowanego w nowych ubraniach PSP. Wymagane są rzepy pod emblematy i znaki identyfikacyjne: na lewym rękawie rzep na emblemat WSP, na lewej pierwsi rzepy do mocowania dystynkcji i napisu STRAŻ, natomiast na plecach rzep do mocowania napisu ‘WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA’.

Jak poinformowała nasz serwis mł. bryg. mgr inż. poż. Emil Ćwikliński, rzecznik prasowy Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, wymiana ubrań będzie odbywała się stopniowo po zużyciu obecnego, ale wszystkie powinny zostać wymienione do końca 2027 roku. Nie przeznaczono na ten cel dodatkowych środków, ponieważ zakupy te są realizowane w normalnym trybie tak jak dotychczas.

Foto. WOP

o autorze

Redakcja/Łukasz