Nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy kilka dni temu otrzymali druhowie z OSP Cekcyn. W sumie w tym roku do kujawsko-pomorskich OSP trafi dziesięć takich samochodów.

Wóz został zabudowany przez firmę Bocar z Korwinowa na podwoziu Volvo FL280 z napędem 4×4. Na wyposażeniu posiada między innymi zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów, autopompę o wydajności 2900 litrów na minutę, wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia, wyciągarkę, maszt oświetleniowy, agregat prądotwórczy, węże W-75, W-52, W-110, przełączniki, klucze, drabinę nasadkową, zestaw narzędzi hydraulicznych składający się z wyważacza do drzwi i przecinacza do cięcia prętów, kabli i pedałów w samochodach.

Wartość samochodu to prawie 840 tysięcy złotych.

Identyczne samochody trafiły lub w najbliższych dniach poza OSP Cekcyn trafią do OSP Chlebowo, Gościeradz, Janowice, Kołodziejewo, Łążyn, Radzyń Chełmiński, Strzygi, Szubin i Świętosław.

Zakup jest realizowany w ramach projektu ‘Nowoczesne służby ratownicze – zakup pojazdów dla jednostek OSP – etap III’ współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Foto. OSP Cekcyn

o autorze

Redakcja/Łukasz