W ubiegłym tygodniu Dolnośląska Komenda Wojewódzka PSP poinformowała o podpisaniu umowy na dostawę nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Umowa została podpisana 24 sierpnia pomiędzy Dolnośląskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej a firmą Szczęśniak Pojazdy Specjalne.  W ramach umowy firmy z Bielska-Białej do 25 listopada dostarczy sześć średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych.

Jak poinformowała nasz serwis Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu będą to samochody na podwoziu Renault D16 wyposażone w zbiornik wody o pojemności 2500 – 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10% pojemności zbiornika wody, autopompę o wydajności nie mniejszej niż 2500 l/min przy ciśnieniu 8bar i głębokość ssania 1,5m oraz wydajność nie mniejsza niż 300 l/min przy ciśnieniu min. 4,0MPa, linię szybkiego natarcia, agregat prądotwórczy i maszt oświetleniowy.

Odbiorcami są Komendy Miejskie i Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Kłodzku, Polkowicach, Oleśnicy, Oławie i Złotoryi.

Wartość podpisanej umowy to 4 767 480 zł brutto.

Foto poglądowe/Szczęśniak

o autorze

Redakcja/Łukasz