W Komendzie Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich zakończyło się trwające od kwietnia szkolenie podstawowe dla ochotników z terenu powiatu.

Szkolenie realizowane było wyłącznie w piątki, soboty oraz niedzielę w siedzibie KP PSP w Ząbkowicach Śląskich oraz na terenie wokół Zbiornika Wodnego ,,TOPOLA”. Egzamin podsumowujący całe szkolenie składał się z części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu wiedzy oraz części praktycznej podczas której kandydaci musieli zrealizować zadanie postawione przez Dowódcę. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała komisja złożona z Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich bryg. Krzysztofa Welcza,  Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Ząbkowicach Śląskich st.kpt. Wojciecha Nazima oraz asp. Mirosława Gomółki – informuje komenda.

Kurs pozytywnie zakończyło 29 osób.

Mamy nadzieję że jest to dopiero poczatek waszej przygody z pożarniczym rzemiosłem które pomimo swych trudów daje w zamian ogrom satysfakcji skumulowany zazwyczaj w jednym magicznym słowie – dziękuję – powiedział bryg. Krzysztof Welcz, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP.

Foto. KP PSP 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl