Od kilku tygodni Ochotnicza Straż Pożarna w Cisiu w województwie śląskim posiada na wyposażeniu nowy samochód ratowniczo – gaśniczy.

Nowy nabytek to średni samochód ratowniczo – gaśniczy, został zabudowany przez firmę Szczęśniak na podwoziu Iveco Eurocargo 150-320 z napędem 4×4, napędzany jest silnikiem o mocy 320 koni mechanicznych. Na wyposażeniu znajduje się między innymi zbiornik wody o pojemności 3500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 350 litrów, autopompę dwuzakresową o wydajności 2700 litrów na minutę, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe i wyciągarkę.

Najciekawszym elementem wozy jest zamontowane z przodu działko wodno-pianowe Akron Brass 3462 o wydajności 2400 litrów na minutę. Prawdopodobnie to drugi samochód w Ochotniczej Straży Pożarnej, który posiada takie działko.

Sygnalizacja świetlno-dźwiękowa składa się z belki, czterech lamp kierunkowych z przodu, na każdym boku i z tyłu, lampy zamontowanej na tylnej ścianie zabudowy, fali świetlnej oraz generatora sygnałów Whelen, syreny elektromechanicznej Federal i dwóch sygnałów pneumatycznych Grover.

Samochód kosztował prawie 800 tysięcy złotych, w jednostce zastąpił wysłużonego Stara 244.

Foto. facebook.com/TG998112/

o autorze

Redakcja/Łukasz