Od wczoraj w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu trwa pierwsza edycja szkoleń dla trenerów z zakresu obsługi nowego Systemu Wspomagania Decyzji PSP.

Zajęcia programowe realizowane są w układzie 10 godzin lekcyjnych w ciągu 5 dni szkolenia. W pierwszej edycji udział bierze 20 funkcjonariuszy PSP z terenu całego kraju. Łącznie  we  wszystkich  edycjach  kursu planuje się przeszkolenie 120 trenerów, którzy będą szkolić użytkowników nowego systemu na terenie swoich macierzystych jednostek – informuje st. kpt. Marcin Marciniak z poznańskiej szkoły.

Prace nad Systemem trwają od 2017 roku. Za jego przygotowanie odpowiedzialne jest konsorcjum w składzie S&T Services Polska Sp. z o.o. i ABAKUS Systemy Teleinformatyczne. Wartość zamówienia to ponad 19 milionów złotych.

Jak już informowaliśmy, po uruchomieniu SWD do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ma trafić dedykowany moduł. Zgodnie z zamówieniem będzie to 'lekka’ aplikacja do alarmowania OSP i ustalania dostępności członków OSP na smartfony i rozwiązanie na telefony tradycyjne, aplikacja dla dowodzących (od Dowódcy Zastępu OSP/PSP w górę) na tablety znajdujące się w pojazdach i specjalny portal internetowy służący do wprowadzania/aktualizacji danych o jednostce i wprowadzania danych ze zdarzeń w których Dowódca Zastępu z OSP brał udział jako KDR.

Foto. SA PSP Poznań

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl